Aktualności

dsc04513We wtorek, 19 stycznia br. uczniowie kl. III - VI wyjechali na wystawę klocków Lego, która znajdowała się na Stadionie Miejskim we Wrocławiu. Klocki, z których można zbudować dosłownie wszystko, podbiły serca wszystkich zwiedzających. Nazwa Lego to skrót utworzony z duńskiego zwrotu „Leg godt” (baw się dobrze), a po łacinie wyraz „Lego” znaczy „składam”. Wystawa ta łączyła zabawę z edukacją. Eksponaty prezentowały postacie, miejsca, wydarzenia z bajek, jak również sceny historyczne oraz najsłynniejsze budowle architektoniczne – zarówno zabytkowe, jak i współczesne. Poza tym, makiety przedstawiały sceny z filmów "Harry Potter", "Avatar", "Piraci z Karaibów". Jednak największą atrakcją wystawy był 11 metrowy Titanic, zbudowany z 500 000 klocków. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się strefa zabaw. Znajdowały się tu stoliki do zabaw klockami Lego, wielkie klocki do tworzenia ogromnych konstrukcji, ściana „do pisania klockami” tzw. Brick Wall. Dodatkową atrakcją były filmy prezentujące świat nauki przez pryzmat klocków Lego. Wystawa dostarczyła wielu wrażeń i dobrej zabawy (zobacz zdjęcia).

pc22003522 grudnia – jak co roku przed Świętami Bożego Narodzenia – cała społeczność szkoły spotkała się, aby wspólnie świętować nadchodzącą wigilie. Zgodnie z tradycją odbyło się wspólnie kolędowanie, dzielenie się opłatkiem i składanie sobie życzeń błogosławionych, ciepłych i rodzinnych Świąt oraz szczęśliwego Nowego Roku (zobacz zdjęcia).

dsc04184Tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka przygotowywane przez uczniów pod opieką nauczycieli. Nie inaczej było w tym roku: 22 grudnia 2015r. o godzinie 16.00 w pięknie udekorowanej sali wiejskiej zebrali się: zaproszeni goście, nauczyciele, uczniowie oddziału przedszkolnego, szkolnego oraz ich rodzice. Piękna scenografia i rewelacyjnie odegrane role, wprowadziły zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. Uczestnicy po raz kolejny mogli przeżyć historię Marii i Józefa szukających miejsca do schronienia na noc, którzy po bezowocnych poszukiwaniach zdecydowali się przenocować w stajni. Jednak to do nich i małego Jezuska przybyli tak honorowi goście jak trzej mędrcy i złożyli dzieciątku pokłon. Całość przedstawienia pokazująca scenki z życia nowo narodzonego dzieciątka, pasterzy, mędrców, dzieci oraz aniołów przeplatana była kolędami i pastorałkami (zobacz zdjęcia).

dsc 882210.12.2015r. odbyło się kolejne spotkanie z rodzicami w ramach realizacji projektu "z kulturą na TY", Podczas spotkania odbyły się dwie prezentacje, "Rodzaje Teatrów" oraz "Poczucie własnej wartości" a po za tym na uczestników czekały później warsztaty (zobacz zdjęcia).

Prognoza pogody

9°C

Siedlemin

Wednesday
1°C / 7°C
Thursday
-2°C / 5°C
Friday
1°C / 7°C

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 11

Wczoraj 20

W tym miesiącu 138

Razem 8221

Nadanie imienia Jana Pawła II

tlovideo

Nasza szkoła na mapie